najlepsza książka o psychologii

Ludzki umysł i zachowania potrafią zadziwić nawet największych uczonych. Każdy z nas jest inny i inaczej reaguje na określone sytuacje oraz bodźce. Odpowiednia wiedza pomaga jednak lepiej dostrzegać schematy zachowań innych, a także lepiej zrozumieć samego siebie. Taką wiedzę mogą nam przekazać książki psychologiczne.

Dobrze dobrana lektura tego typu przyda się więc na co dzień. Ciekawe książki psychologiczne mogą być dziełem naukowców, ale nie tylko. Tą tematyką często zajmują się również przedsiębiorcy czy po prostu osoby, które odniosły sukces. Ich historie i wskazówki bywają znakomitą inspiracją. Właśnie takie lektury omówimy w tym artykule: przybliżymy książki psychologiczne, które warto przeczytać.

“Jak zdobyć przyjaciół i zjednać sobie ludzi”

książki psychologiczne

Tytułowy problem – jak zjednać sobie ludzi i zdobyć przyjaciół – zaprząta głowy wielu ludzie. Dale Carnegie postanowił wyjść naprzeciw tym wątpliwościom i oczekiwaniom. Ten amerykański autor dostrzegł, że sekret naszego życia rodzinnego, towarzyskiego i biznesowego tkwi w podświadomości. Tam ma tkwić mądrość, którą Carnegie pomaga wydobyć.

Jeśli książki psychologiczne o życiu mają dawać recepty na odmienienie swojego życia, ta pozycja z pewnością spełnia ten warunek. Autor przekonuje, że dzięki niej będziemy w stanie łatwiej nawiązywać relacje, stać się popularnym i przyciągać do siebie ludzi. Carnegie twierdzi, że to wszystko można osiągnąć niewielkimi zmianami we własnym życiu – a potem czeka nas sukces. Warto sprawdzić.

“Zostań Drapieżnikiem”

książka o psychologii
Książkę “Zostań Drapieżnikiem” kupisz tutaj: https://www.osmpower.pl/zostan-drapieznikiem-rafal-mazur-marcin-osman

To książka psychologiczna, której mottem jest hasło “Czytaj i działaj!”. Autorzy tej pozycji, czyli Marcin Osman i Rafał Mazur, przekonują bowiem, że czas ruszyć z miejsca. I starają się obalić mity, które powstrzymują ludzi w działaniu.

Książka powstała na bazie internetowych “Rozmów o drapieżnictwie”, które prowadzili obaj autorzy. Na kartach książki znajduje się jednak znacznie więcej. Dzięki niej można lepiej zrozumieć, jak należy motywować się do działania, jak radzić sobie z oporem i strachem, ale również jak usprawnić proces sprzedaży.

Zresztą to nie wszystkie atuty tej książki. Psychologia w biznesie i w życiu stanie się dzięki niej bardziej zrozumiała, a wprowadzenie porad w życie uczyni z nas prawdziwych drapieżników. Bez względu na to, czy szukasz książki o psychologii dla początkujących czy zaawansowanych, po tę pozycję warto sięgnąć.

“POWERbook”

książki o psychologii
Książkę “POWERbook” kupisz tutaj: https://www.osmpower.pl/powerbook

Dobre książki o psychologii inspirują i pomagają we wprowadzaniu zmian w swoim życiu. Taką motywującą historią mogą być choćby kulisy działania dobrze prosperującego przedsiębiorstwa. Kamila Kruk i Marcin Osman opisali, jak działa ich OSMPower, które przebojem zdobyło polski rynek.

To zbiór tego, co w ich firmie najlepsze i najbardziej inspirujące. Autorzy przekazują w książce swoje spostrzeżenia i lekcje wyciągnięte z książek. Zamieszczają w niej najlepsze artykuły, ale także opowiadają, jak sami zdobywają wiedzę i skąd czerpią do niej energię. To może być zachęta do tego, by pójść w ich ślady i osiągnąć sukces.

Więcej książek psychologicznych z wydawnictwa OSMPower można poznać na https://www.osmpower.pl/najlepsze-i-ciekawe-ksiazki-pyschologiczne-jakie-warto-przeczytac.

Kryzys szansa. Jak rozwinąć siebie i biznes w czasach zawieruchy?

książka o psychologii
Książkę “Kryzys szansa. Jak rozwinąć siebie i biznes w czasach zawieruchy?” kupisz tutaj: https://www.osmpower.pl/kryzys-szansa-jak-rozwinac-siebie-i-biznes-w-czasach-zawieruchy

Każdy z nas czasami musi mierzyć się z kryzysem. Mogą to być zewnętrzne okoliczności – od globalnych zawirowań na rynkach, przez trudności w pracy, po osobiste problemy. Takie sytuacje zwykle sprawiają, że spada nasza motywacja, pogarsza się samopoczucie. Autorzy tej książki przekonują jednak, że każdy kryzys może być szansą.

Autorów jest łącznie ponad 50. Wszyscy opowiadają własne historie, które pokazują, w jaki sposób oni poradzili sobie z trudnościami. Na 436 stronach znajdziemy praktyczne rozwiązania i konkretną wiedzę. Nauczymy się, jak szukać szans nawet w najgorszej sytuacji i jak na nowo rozbudzić w sobie gasnącą pasję.

“Sztuka autoreformy”

psychologiczne książki

Psychologiczne książki można rozpatrywać na wielu poziomach. Tak z pewnością jest z książką Jaya Samita. Zaczynał w niewielkim startupie, dziś stoi na czele koncernu, który zatrudnia 160 tysięcy ludzi. Podkreśla, że w dużej mierze dotarł do tego miejsca właśnie dlatego, że w odpowiednim momencie zdecydował się na wewnętrzne zmiany.

Według Samita drogą do sukcesu jest sposób myślenia. Efektem autoreformy będzie widać wtedy, gdy będziemy myśleć jak reformatorzy. Dzięki podpowiedziom autora będziemy w stanie na nowo zdefiniować nasze cele i zmienić swoje życie we wszystkich obszarach, w jakich potrzebna jest naprawa. “Sztuka autoreformy to najlepsza książka o psychologii na erę innowacji.

Źródło pobrania zdjęcia głównego: Instagram OSMPower