Japońskie toalety i ich zalety

Japońskie toalety zdobywają coraz większa popularność, a ich użytkowanie przenosi się z Azji także do krajów Europejskich. Nie można się dziwić, ponieważ taki sprzęt jest wyposażony w nowoczesne technologie, które przenoszą Twoją higienę okolic intymnych na wyższy poziom, a dodatkowo wszystkie udogodnienia zapewniają komfort i wygodę. 

Dlaczego warto zainwestować w toalety myjące? W tym artykule dowiesz się wszystkich najważniejszych informacji na ich temat. Kto wie, może sam zdecydujesz się na zamontowanie takiego urządzenia w swojej nowoczesnej łazience. Czytaj dalej i dowiedz się więcej! 

Japońskie toalety – skąd się wzięły? 

Jak każde inne urządzenia, japońska toaleta nie wzięła się znikąd. Pierwsza toaleta, która łączyła funkcje bidetu oraz miała inne przydatne udogodnienia powstała właśnie w kraju kwitnącej wiśni w 1980 roku.  Produkcja zajęła się firma TOTO, która w krótkim czasie stała się pionierem w tej dziedzinie. Nic więc dziwnego, że teraz w każdym japońskim domu, a także miejscach publicznych można znaleźć wc właśnie tej firmy. Są to najwyższej klasy urządzenia, które zapewniają wygodne i komfortowe korzystanie z toalety. W Japonii chyba nikt nie wyobraża sobie innego rozwiązania.

Firma TOTO przed wypuszczeniem swojej rewolucyjnej toalety na rynek przeprowadziła mały test. Zebrano grupę pracowników, na których testowano, pod jakim kątem najlepiej ustawić dyszę bidetu, aby mycie okolic intymnych było komfortowe. Po przeprowadzonych “eksperymentach” doszli do wniosku, że idealny kąt to 43 stopnie. 

Ciekawostka: W Japonii wszystkie toalety w miejscach publicznych są darmowe, a ich wnętrza czyste.

Czy warto inwestować w toaletę myjącą do swojego mieszkania? 

Pewnie wiele osób zastanawia się, czy warto wybrać właśnie takie urządzenie do własnej łazienki. Na wstępie od razu powiem, że ze sprzętem od firmy TOTO może być problem – bardzo ciężko znaleźć je na polskim rynku. Jednak nie martw się – jest wiele firm, które mają do zaproponowania wysokiej klasy japońskie toalety. 

Jeśli zdecydujesz się na jej zakupienie, musisz liczyć się w wydaniem kilku tysięcy złotych. Ceny – w zależności od producenta oraz udogodnień – wahają się w przedziale od 3 do nawet 9 tysięcy złotych. Alternatywą dla tego urządzenia może być zakup samej deski myjącej, którą można założyć na muszlę klozetową. Tutaj cena jest już znacznie mniejsza  – od 1 do 3 tysięcy złotych. 

“Tyle pieniędzy? Czy to się w ogóle opłaca? Jakie korzyści będę miał z zainstalowania tego urządzenia w mojej toalecie?”

Tak, wiem, że cena może większość osób zniechęcić do zakupu, ale japońskie toalety mają naprawdę wiele funkcji i udogodnień, które są tego warte, m.in.:

Funkcja bidetu – najważniejsze udogodnienie, które działa za pomocą wysuwającej się z tyłu urządzenia plastikowej lub metalowej dyszy. Pod wpływem ciśnienia wypływa z niego woda, która oczyszcza okolice intymne. Ciśnienie oraz temperaturę wody można dostosować do swoich upodobań za pomocą panelu sterującego lub pilota. 

Do praktycznych udogodnień można także zaliczyć podgrzewaną i często podświetlaną muszlę, automatyczną spłuczkę i suszenie. Posiada także dezodorant w środku muszli, który niweluje nieprzyjemne zapachy. Niektóre modele mają także specjalny “przycisk dźwiękowy” – po jego włączeniu ze specjalnego głośnika można usłyszeć dźwięk np. lejącej się wody. Wszystko po to, aby wszystkie swoje potrzeby załatwiać bardziej komfortowo. 

Pamiętaj – udogodnienia w toaletach mogą się różnić w zależności od producenta i modelu. Dlatego przed zakupem koniecznie zapoznaj się z listą funkcji, które oferuje dany produkt. 

Nie tylko funkcje – inne zalety japońskiej toalety 

Każdy potencjalny klient najpierw patrzy na udogodnienia. Jednak japońskie toalety to coś więcej, niż innowacyjne “zabawki” z elektronicznymi funkcjami. Dlaczego jeszcze warto zainwestować w ten rodzaj armatury łazienkowej?

  • swoboda korzystania dla każdego – japońskie toalety to duże ułatwienie, szczególnie dla osób niepełnosprawnych, starszych, czy kobiet w ciąży. Mogą samodzielnie załatwić swoje potrzeby. 
  • nawet od małych łazienek – dzięki temu, że urządzenie łączy funkcje toalety i bidetu, zajmuje mniej miejsca i sprawdzi się nawet na małych przestrzeniach. 
  • ekologiczne rozwiązania – wybierając taki sprzęt zadbasz o środowisko. Korzystając z japońskiego wc, ograniczysz zużycie papieru toaletowego praktycznie do zera, a także zmniejszysz koszty eksploatacji i zużycie wody. 
  • blask bez szorowania – toalety są najczęściej wykonane z łatwo czyszczącego się materiału. Dlatego wystarczy tylko mokra szmatka z odrobiną płynu, aby usunąć kurz i inne zanieczyszczenia na powierzchni washletu. 
  • idealna opcja dla każdego – na rynku znajdziesz wiele modeli, które dostosujesz do łazienki. Różne funkcje do dyspozycji oraz kształty. 

Japońskie toalety, zaskakujące swoją nowoczesnością, a także zapewniają korzystanie z łazienki na wyższy poziom. Nie tylko oferują one wyjątkowe funkcje higieniczne, ale także podnoszą standardy komfortu i przyjemności w codziennym życiu. Wprowadzenie tego rodzaju technologii do łazienki może być nie tylko praktyczne, ale także dodatkowym elementem designu, który sprawi, że korzystanie z toalety stanie się przyjemnością.