książki rozwojowe, które warto przeczytać - propozycje

Książki o samorozwoju to niezwykle ważna kategoria literatury. Są idealnym wyborem dla każdego, kto chce poszerzać swoją wiedzę z zakresu psychologii, odnosząc ją jednak do własnych doświadczeń. W ten sposób można nie tylko dowiedzieć się o sobie więcej i poznać siebie lepiej, poprzez odkrycie warstw, o których nie miało się wcześniej pojęcia. To także doskonała możliwość zmiany swoich dotychczasowych nawyków i zachowań, tak aby stać się najlepszą wersją siebie. W tym artykule czekają na Ciebie książki rozwojowe, które warto przeczytać – 5 wartych uwagi pozycji, które dadzą Ci realną szansę zmiany siebie, a tym samym otaczającej Cię rzeczywistości.

Książki rozwojowe, które warto przeczytać – 5 zasługujących na uwagę tytułów

Jeśli interesują Cię książki rozwojowe, które warto przeczytać, istnieje duża szansa, że poniższe pozycje trafią w Twój gust. To zbiór tytułów z różnych kategorii, dzięki czemu mogą wpłynąć na różne płaszczyzny Twojego życia. Gotowy poznać je bliżej?

„Kim jesteś? 125 zadań i wyzwań, by lepiej poznać siebie” – Kamila Kruk

Kim jesteś? 125 zadań i wyzwań, by lepiej poznać siebie - Książki rozwojowe, które warto przeczytać
Poznanie siebie to podstawa rozwoju i zmiany – w tym zadaniu pomoże Ci książka Kamili Kruk. Źródło zdjęcia: strona sklepu internetowego www.osmpower.pl.

Kamila Kruk jest autorką kilku książek, jednak w kategorii rozwoju szczególną uwagę zwraca pozycja „Kim jesteś? 125 zadań i wyzwań, by lepiej poznać siebie”. Ta książka nie bazuje na teorii, a jest Twoim osobistym przewodnikiem. Wypełniona ćwiczeniami i zadaniami pozycja skłoni Cię do refleksji i pozwoli odkryć, kim tak naprawdę jesteś. Dzięki temu tytułowi zauważysz także swój rozwój i postępy – do zadań możesz wracać i sprawdzać, jak zmieniają się Twoje odpowiedzi.

„Die empty – życie na 100%” – Todd Henry

Die empty - Książki rozwojowe, które warto przeczytać
„Die empty – życie na 100%” to książka momentami niewygodna, ale zawierająca wiele prawd, które warto poznać. Źródło zdjęcia: strona sklepu internetowego www.osmpower.pl.

Zastanawiasz się czasem, co by było gdyby jutra miało nie być? Czy w takiej sytuacji byłbyś zadowolony ze swojego życia i swoich osiągnięć? A może żałowałbyś pomysłów, których nie udało Ci się zrealizować, bo przeszkodziło Ci w tym czekanie na lepszy moment czy prokrastynacja? Jeśli odpowiedziałeś twierdząco na ostatnie pytanie, „Die empty – życie na 100%” Todda Henry’ego to idealna pozycja dla Ciebie.

Dzięki tej książce nie tylko dowiesz się, kim jesteś, ale jak pisze na swojej stronie jej wydawca OSMpower „raz na zawsze wyrwiesz się ze stagnacji i zaczniesz działać”. Autor pomoże Ci zrealizować pomysły, które masz od dawna, ale do tej pory nie miałeś w sobie odwagi czy siły na ich realizację. Zrozumiesz, że masz tylko jedno życie i od Ciebie zależy, czy je wykorzystasz.

„Reguła 5 sekund” – Mel Robbins

Reguła 5 sekund - Książki rozwojowe, które warto przeczytać
Chcesz działać, ale nie potrafisz zabrać się za swoje cele? Mel Robbins podpowie Ci, jak to zmienić. Źródło zdjęcia: strona sklepu internetowego www.osmpower.pl.

Mel Robbins w swojej książce „Reguła 5 sekund” pokaże Ci, że zmiana i działanie wcale nie muszą być takie trudne, jak nam się wydaje. Autorka prezentuje pojęcie chwili przełomu. Zazwyczaj wiemy, co chcemy robić i osiągnąć. Problemem jest, jak się za to zabrać. Dzięki prezentowanym przez Mel Robbins narzędziom zyskasz szansę wejścia na ścieżkę samorozwoju – przede wszystkim zrozumiesz, że brak działania również jest działaniem, które odsuwa Cię od marzeń i planów.

„Do roboty” – Steven Pressfield

Do roboty - Steven Pressfield
Jeśli masz dość okładania swoich marzeń na „kiedyś”, sięgnij po „Do roboty!”. Źródło zdjęcia: strona sklepu internetowego www.osmpower.pl.

„Do roboty!” to warta uwagi pozycja spod pióra Stevena Pressfielda. Ten znany w branży rozwojowej przedsiębiorca rozprawia się z oporem, czyli wrogiem sięgania po wymarzone cele. Z tą nieco ponad stustronicową książką nareszcie poradzisz sobie z odkładaniem swoich planów na później. Zrozumienie działania oporu i tego, jak go pokonać, pozwoli Ci zacząć działać. To co, do roboty?

„Odwaga bycia nielubianym” – Ichiro Kishimi

Odwaga bycia nielubianym - Ichiro Kishimi
„Odwaga bycia nielubianym” to japoński fenomen, który pozwoli Ci stać się tym, kim chcesz być. Źródło zdjęcia: strona sklepu internetowego www.osmpower.pl.

Napisana prostym językiem książka, której autorem jest japoński filozof Ichiro Kishimi, ma dużą moc. Z jej pomocą zrozumiesz, że nie wszyscy muszą Cię lubić (choć nie jest to łatwe!). Zdejmując z siebie te oczekiwania, zrozumiesz, że możesz żyć na własnych zasadach, w pełni w zgodzie ze sobą. Nie musisz godzić się na oczekiwania innych, bo to Twoje życie. „Odwaga bycia nielubianym” to książka, która zdecydowanie inspiruje to zmiany i rozwoju.

Źródła:

  1. www.osmpower.pl/pl/p/Die-empty-zycie-na-100-Todd-Henry/168, [dostęp 9.04.2024].