Mech na ścianie - dekoracje

Słyszałeś kiedyś o ścianie z mchu we wnętrzu? Jeśli nie, to może zainteresować Cię ta nowa moda, która staje się coraz bardziej popularna. Takie dekoracje sprawiają, że pomieszczenie staje się dużo ciekawsze. Jednak, jaki mech wykorzystuje się do tworzenia takiej dekoracji oraz dlaczego warto postawić właśnie na to rozwiązanie? Dowiesz się tego, a także zobaczysz ciekawe rozwiązania!

Dlaczego warto wybrać ścianę z mchu – zalety 

Ściany z mchu są bardzo często wybierane do wielu pomieszczeń. Główną zaletą są walory estetyczne. Taka dekoracja na pewno wprowadzą do wnętrza nowoczesność i oryginalność. Jednak nie jest to jedyny powód. 

Mech to 100% naturalna dekoracja. Dlatego wybierając ten rodzaj wyposażenia, dbasz o środowisko i przyczyniasz się w pewnym stopniu do ratowania naszej planety. 

Co więcej, mech na ścianie nie wymaga pielęgnacji. Oznacza to, że nie będziesz musiał przejmować się jego podlewaniem lub przycinaniem. Jest to idealne rozwiązanie dla osób, które nie chcą dodatkowych obowiązków. To praktyczna i bezobsługowa ściana. Na mchu nie osiada się kurz, ponieważ posiada właściwości antystatyczne. 

Producenci używają także substancji impregnujących, dzięki czemu mecz jest bezpieczny i trudnozapalny. 

Ściana z mchu posiada także właściwości, które absorbują dźwięk. Dzięki temu dodatkowi wyciszysz swoje wnętrze. Taka dekoracja jest także hipoalergiczna, dlatego nawet alergicy mogą wybrać taką nowoczesną aranżację w pomieszczeniu. Mech nie rozwija grzybów i pleśni, dlatego jest bezpieczny i nie tworzy szkodliwych substancji.

Dzięki wszystkim tym zaletą mech na ścianie jest idealny do każdego pomieszczenia wewnątrz budynku. Wspaniała dekoracja będzie pasować do wszystkich aranżacji, bez względu na styl, czy kolor. 

Ściana z mchu - dekoracje do wnętrza
Mech na ścianie może stanowić alternatywę dla obrazu. Naturalna dekoracja.

Jaki mech do aranżacji na ścianach? 

Chrobotek reniferowy – naturalny wskaźnik wilgotności 

Najpopularniejszym wyborem jest mech chrobotek. Mimo że nazywany jest często mchem, należy do porostów. Jest bardzo ważnym elementem ekosystemu. Można go spotkać nie tylko w naturalnym środowisku, ponieważ jest bardzo praktycznym elementem dekoracyjnym. Wszystko za sprawą tego, że wygląda estetycznie, a także ma wiele zastosowań. Można stworzyć niezwykłe dekoracje, które ożywią pomieszczenie. 

Chrobotek reniferowy jest także naturalnym wskaźnikiem wilgotności. Suchy i twardy mech to znak, że wilgotność jest poniżej optymalnych 40%. Miękki mech oznacza, że wilgotność jest w normie. 

Ściany z mchu można wykonać z różnych rodzajów chrob otka reniferowego (zwanego także mchem islandzkim). Wszystko zależy od Twojej preferencji. Na stronie https://www.mossdecor.pl, znajdziesz wiele propozycji, które możesz wybrać. Chrobotek na ścianie może być gęsty i mieć zbitą strukturę. Możesz także wybrać wersję bardziej pierzastą lub taką, która przypomina krótko ściętą trawę. 

Na rynku dostępne są także samoprzylepne kostki mchu. W ten sposób każdy może sam stworzyć doskonałą kompozycję. Taka opcja sprawdzi się w małych pomieszczeniach. Aby urozmaicić wygląd ściany, możesz wybrać także kolor porostów, które będą zdobić Twoje wnętrze. 

Mech leśny w pomieszczeniu 

Kolejnym ciekawym pomysłem, jest wybór mchu leśnego. Dzięki takiemu rozwiązaniu będziesz mógł wnieść trochę lasu do swojego domu, który przetrwa przez długie lata. Na pewno przykuje uwagę, każdego, kto Cię odwiedzi! 

Do pomieszczenia możesz wybrać np. jednolity mech o ciemnozielonej barwie. Jeśli jednak chcesz, żeby zielona ściana się czymś wyróżniać, to lepiej wybrać mech leśny o niejednolitym kształcie. Stworzy wspaniały naturalny obraz, który będzie wyglądał, jakby wychodził ze ściany. 

Oczywiście możesz łączyć ze sobą porosty. Możesz także na ścianę dodać żywe rośliny, o których więcej dowiesz się na https://portalmiasta.pl/zywe-sciany-z-roslin-nowoczesna-dekoracja-wnetrza.

Ściany z mchu – różne wzory na ścianie  

Wybierając mech na ścianę, możesz stworzyć z niego niesamowite kompozycje. Nie muszą być to tylko zwykłe kwadraty i prostokąty. Ten rodzaj naturalnego materiału można dostosować do Twoich potrzeb i stworzyć niecodzienne aranżacje. 

Z mchu możesz tworzyć nietypowe kształty, ponieważ w prosty sposób można go dostosować do aranżacji. Często tworzą jedność ze ścianą, w której pozostają dziury. W ich miejsce można umieścić mech chrobotek lub leśny, aby stworzyć niespotykaną dekorację. Tego typu aranżacje spotkasz nie tylko w ekskluzywnych pomieszczeniach, hotelach, salach konferencyjnych czy siedzibach firm. Możesz zakupić, taką dekorację do swojego mieszkania. Na pewno doskonale się sprawdzi.

Ściana z mchu - dekoracje z podświetleniem
Mech – idealne rozwiązanie na wypełnienie ściany. W tym przypadku z podświetleniem, daje jeszcze lepszy efekt. Źródło: Oficjalna strona producenta Moss Decor. 

Dekoracja z mchu może przybrać wiele form na ścianie. Jedną z najciekawszych jest stworzenie konkretnego kształtu np. postaci. Zamiast wykorzystywać metal lub innego rodzaju materiał, możesz postawić na naturalny surowiec. Poprzez precyzyjne docięcie kawałków można stworzyć cudowne wzory. 

Co więcej, można także połączyć je z innymi materiałami np. drewnem. Wspólnie stworzą ciekawą kompozycję, która zachwyci wiele osób. 

Mech na ścianie - postać
Wspaniała aranżacja stworzona z mchu – postać kobiety. Źródło: Oficjalna strona producenta Moss Decor. 

Jak widzisz, dekoracje z mchu na ścianie są godne polecenia. Posiadają wiele zalet, a co najważniejsze są naturalnym elementem, który ożywi całe pomieszczenie. Możesz stworzyć wiele wzorów. Wszystko zależy od Twojej wizji!