Żywa ściana z roślin - dekoracja

Żywe ściany z roślin w domu, biurze lub hotelu na pewno nie dla każdego są normalnością. Jednak coraz częściej można spotkać się z nimi w nowoczesnych pomieszczeniach. Stanowią cudowny element dekoracyjny i ożywiają całe wnętrze. Jednak, jakie rośliny można umieścić na takiej ścianie i dlaczego warto się na nią zdecydować?

Dlaczego warto zdecydować się na żywą ścianę z roślin?

Rośliny to bardzo pożyteczne rośliny, które mogą pozytywnie wpłynąć na Twoje samopoczucie. Jest potwierdzone, że zielony kolor uspokaja i wprowadza przyjemną atmosferę do pomieszczenia. Tworząc taką dekorację we wnętrzu, na pewno doznasz spokoju ducha i szybciej się zrelaksujesz.

Warto zdecydować się na żywą ścianę z roślin, ponieważ jest to elastyczny element dekoracyjny. Możesz ją umieścić w każdym wnętrzu. Co więcej, możesz ją zamontować nawet w mieszkaniach, które są małe i nie posiadają dużej przestrzeni. 

Może obawiasz się, że będziesz musiał poświęcić dużo czasu na pielęgnację takiej dekoracji. Otóż nie! Wystarczy regularnie podlewać rośliny i raz na miesiąc przetrzeć je szmatką z kurzu, który się na nich osadza. Prosta pielęgnacja, to kolejna zaleta. 

Roślinność w pomieszczeniu poprawia także jakość powietrza. Taka dekoracja oczyści powietrze z zanieczyszczeń i wyprodukuje tlen, który jest niezbędny do prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu. Co ciekawe, takie ściany wyciszają pomieszczenie.

Żywa ściana z roślin - dekoracja w biurze
Żywa ściana z roślin – doskonała nie tylko w domu, ale również w biurze. Źródło: Oficjalna strona producenta 4Nature System. 

Jakie rośliny wybrać?

Jeśli chcesz stworzyć idealną ścianę i wprowadzić do pomieszczenia ogród wertykalny, to powinieneś przede wszystkim dobrze dobrać rośliny, które będą wchodziły w skład żywej ściany. W tym przypadku idealne będą gatunki, które się pną. Dlaczego? Ponieważ szybko zapełnią ścianę, a co najważniejsze będą z każdym dniem jeszcze bardziej upiękniać ścianę. 

W takim przypadku najlepszym wyborem będzie bluszcz pospolity lub figowiec pnący. Bluszcz jest już znany od lat i często można zobacz, jak pięknie ozdabia domy na zewnątrz i jak doskonale pnie się po ścianach. Dlaczego więc, nie wprowadzić go do mieszkania? Na pewno będzie stanowił wspaniały dodatek, a cała aranżacja pomieszczenia z tym dodatkiem będzie wyglądała świeżo i atrakcyjnie. 

Warto także przyjrzeć się różnym gatunkom paproci. Doskonale połączą się z bluszczem i stworzą ciekawą aranżację. Taka zielona ściana będzie wyróżniać się w pokoju i przyciągnie uwagę każdego gościa. 

Jeśli zależy Ci na naprawdę rzadkiej pielęgnacji swoich roślin na żywej ścianie, to powinieneś wybrać sukulenty. Mają niesamowitą zdolność przechowywania wody przez długi czas, dlatego możesz je podlewać raz na jakiś czas. 

Oczywiście taką ścianę trudno stworzyć samemu, jeśli nigdy tego nie robiłeś. Odwiedź https://www.mossdecor.pl, zapoznaj się z ofertą i stwórz idealną żywą ścianę z roślin, która zostanie zamontowany przez profesjonalistów. Dzięki temu będziesz mógł cieszyć się cudowną dekoracją z żywych roślin we wnętrzu!

Gdzie ściana z żywych roślin sprawdzi się najlepiej?

Jeśli nigdy nie posiadałeś takiej dekoracji w swoim domu, to na pewno zastanawiasz się, jakie pomieszczenie wybrać na jej zamontowanie. Oczywiście pierwszym kandydatem jest salon. Taka dekoracja sprawdzi się w każdym wnętrzu niezależnie od stylizacji. Jest to uniwersalny dodatek, który wprowadzi spokój i przywróci Ci energię do dalszego funkcjonowania, nawet po bardzo ciężkim dniu. Będzie doskonale prezentowała się na ścianie, na którą nie masz pomysłu. Wypełnienie nagiej przestrzeni zielonymi roślinami? To brzmi, jak doskonałe rozwiązanie! 

Kolejnym doskonałym rozwiązaniem jest stworzyć taką żywą ścianę z roślin w kuchni. Będzie nie tylko stanowiła element dekoracyjny, ale także funkcjonalny. Dlaczego? Ponieważ na ścianie możesz umieścić przyprawy, które mogą posłużyć Ci każdego dnia w kuchni. Szybki dostęp do świeżych ziół, na pewno jest kuszący.

A co powiesz na zieloną ścianę z żywych roślin w sypialni? Na pewno taka dekoracja wpłynie pozytywnie na lepszy sen i wypoczynek. Powietrze będzie oczyszczone, co sprawi, że będziesz lepiej oddychać. Wybierając odpowiednie gatunki roślin, stworzysz doskonałe miejsce do relaksu i wypoczynku. 

Żywa ściana z roślin w łazience? Tak, to możliwe! Na pewno będzie wyjątkowo i oryginalnie się prezentować w takim miejscu. Wyobraź sobie relaksującą kąpiel w towarzystwie roślin. W tym przypadku jednak trzeba wybrać odpowiednie gatunki, które będą miały dużą odporność na wilgoć. Co więcej, powinny także być odporne na zmiany temperatury. W łazience warunki mogą być niekorzystne, ale stawiając na dobre rośliny, będziesz mógł się cieszyć długo wspaniałą żywą ścianą z roślin. 

Nowoczesne pomieszczenie z żywą ścianą z roślin
Żywa ściana z roślin w salonie. Doskonały akcent kolorystyczny, który ożywi pomieszczenie. Źródło: Oficjalna strona producenta Moss Decor. 

Jak widzisz, żywe ściany z roślin są doskonałym, nowoczesnym i oryginalnym sposobem na dekorację pomieszczenia. Mają dużo zalet, jednak najważniejsze jest, że oczyszczają powietrze i produkują tlen. Takie rozwiązanie sprawdzi się nie tylko w domu, ale także w biurze i lobby hotelowym. Bądź na czasie, a także zadbaj o planetę już teraz! 

Zdjęcie główne pochodzi z oficjalnej strony Moss Decor.