dobry plecak szkolny jaki wybrać

Plecak szkolny – obowiązkowe wyposażenie każdego ucznia, do którego doboru trzeba się przyłożyć! Jakie 5 cech musi posiadać doskonała torba szkolna? Przeczytaj i spraw swojemu dziecku to, co najlepsze dla jego pleców, wyprawki i samopoczucia!

Plecak szkolny – bezpieczeństwo na pierwszym miejscu

Każdy plecak szkolny powinien być przyjazny dla kręgosłupa. Dzieci w szkole podstawowej noszą na plecach ogromne ciężary, o czym systematycznie dyskutuje opinia publiczna. Także w liceum plecak do szkoły musi spełniać wygórowane wymogi co do ergonomii.

Wybierając plecak dla pierwszaka, piątoklasisty i licealistki zawsze zwracaj uwagę na tylną ścianę torby. Powinna być anatomicznie dopasowana do kształtu pleców, nabita pianką zapobiegającą uderzeniom ciężkich książek o kręgosłup.

Nie bez znaczenia są także szelki. Te powinny być szerokie nieobcierające, z oddychającego tworzywa. Maja za zadanie utrzymać plecak szkolny w stałej pozycji.

Ostatni punkt – elementy odblaskowe. Dzięki nim dziecko będzie widoczne na drodze, co ograniczy ryzyko związane z późnymi powrotami do domu. Mgła także nie będzie przeszkodą. Elementy fluorescencyjne bez problemu pokonają atmosferyczne bariery.

Świetnym wyborem są plecaki Coolpack – ten producent doskonale wie, jak tworzyć akcesoria szkolne bezpieczne, a przy okazji niezwykle piękne i wytrzymałe.

Plecaki szkolne – wygodne w każdych warunkach

Bezpieczeństwu plecaka szkolnego powinna towarzyszyć doskonała wygoda noszenia. Torba ma być lekka, a materiały zapewniać przepływ powietrza, żeby nie przegrzewać pleców i ramion. 

Wspomnieliśmy już o kwestii szelek – poza szerokością, zwróć uwagę, by nie były zbyt długie. Plecak szkolny nie może obijać się o mi ednicę ani swobodnie skakać przy każdym ruchu! Jeśli dziecko nosi duże ciężary, warto rozważyć modele z dodatkowym paskiem na piersi. 

Jeszcze więcej ergonomii? Plecaki na kółkach to jest to! Mini-walizka, której rączkę można złożyć i potraktować ją jak zwykły plecak jest najpraktyczniejszym rozwiązaniem. Nie ma torby bardziej przyjaznej dla pleców niż taka, której…nie trzeba na nich nosić!

plecak do szkoły z uchwytem
Plecak szkolny… nie musi być tylko na plecach!

Na wygodę plecaka wpływa także obecność dodatkowego uchwytu w górnej części. Torbę, która go posiada, da się wygodnie transportować także w jednej ręce. Ta zaleta przydaje się zawsze, gdy plecak trzeba na chwilę zdjąć. 

Plecak szkolny a organizacja przyborów

Przegródki i kieszenie to klucz do rozsądnego gospodarowania przyborami. Zależnie od preferencji dziecka i tego ile książek ze sobą nosi, wybierz modele z dwiema albo trzema przegrodami. Równomierne rozłożenie ciężaru wyprawki w torbie wpływa także na komfort i bezpieczeństwo ich transportowania.

Kieszonki od wewnątrz i na zewnątrz przydadzą się na przybory plastyczne, pojemnik śniadaniowy, dodatkowy komplet długopisów i… wiele mniej potrzebnych rzeczy! Gdy plecak szkolny przestanie służyć do noszenia przyborów (czasowo lub na stałe), pakowna torba spełni swoje zadanie także podczas wyjazdów

Plecak szkolny z przegródkami oraz duża ilościa kieszeni to dla dziecka duża nauka organizacji. Gdy nauczy się pakować plecak, a potem utrzymywać w nim porządek, łatwiej będzie mu także przy sprzątaniu pokoju!

Decydując o ilości kieszonek miej na uwadze, że… nie każde dziecko to lubi. Część uczniów preferuje ,,artystyczny nieład”, rozumiany po prostu jako bałagan w torbie. W takim wypadku trzeba nieco bardziej przyłożyć się do wyboru piórnika, który zabezpieczy przybory przed uszkodzeniem, gdy wylądują w jednym miejscu z ciężkimi podręcznikami.

Dodatkowo, zwróć uwagę na zewnętrzną kieszeń na butelkę, zlokalizowana po boku. Przyda się szczególnie podczas letnich powrotów do domu.

Plecak szkolny ma… napawać dumą!

Ładny szkolny plecak? Oczywiście! Torby szkolne mają trafiać w gust posiadacza. Najlepiej po prostu zapytac go o preferowane kolory, wzory i ogólny design plecaka.

Plecak do liceum i podstawówki może kapitalnie odzwierciedlać pasje i osobowość młodego człowieka. Zaproponuj mu torby z fikcyjnymi postaciami, zwierzętami, motywami sportowymi czy technologicznymi, a będzie nosił torbę w nieskrywana dumą.

Co dla modnej nastolatki, która lubi być oryginalna? Rozważ plecak vintage, nawiązujący do minionych lat. Młodzież bardzo lubi stylistykę retro – jest romantyczna, wyjątkowa, doskonale uzupełniająca kreatywne stylizacje.

Plecak dla pierwszoklasisty ze Spidermanem? Takie wyposażenie może… przysporzyć przyjaciół maluchowi. Manifestując swoje zainteresowania, koledzy, którzy je podzielają, znajdą się sami. Kto wie, ile relacji na całe życie rozpoczęło się od fascynacji tą samą bajkową postacią! Dla nieśmiałego pierwszaka taki plecak szkolny może być wręcz przełomowym akcesorium.

plecak dla licealistki
Plecak szkolny bez wyrazistych wzorów? To pole do artystycznego popisu!

A co jeśli dziecko zmienia gust z dnia na dzień? W takim wypadku inwestycja w ,,stały” motyw może szybko się zdezaktualizować. Rozwiązaniem są plecaki bez wzorów, na których można szaleć z przypinkami, naszywkami i ciągle zmieniać ich design.

Dobry plecak do szkoły – nie tylko na jeden semestr!

Ostatnia kwestia, na której bardziej niż dziecku zależy rodzicom, wydającym pieniądze na wyprawkę szkolna. Plecak szkolny ma być wykonany z solidnych materiałów, uszyty z dbałością o detale, by nie rozpadł się pod wpływem intensywnego stylu życia ucznia. Torba do szkoły przechodzi często prawdziwą… szkołę życia!

Zwróć uwagę także na jakość suwaków i stawiaj na nieprzemakalne tworzywa. Sama konstrukcja nie powinna zaś być zbyt miękka, bo nie zabezpieczy zawartości w wystarczający sposób.

Jeśli wybierasz plecak dla licealisty, weź pod uwagę, że dziecko będzie go nosić nie tylko do szkoły. Konstrukcja musi wytrzymać wypady na zakupy z koleżankami, treningi sportowe, wycieczki rowerowe i wszystko to, co Twoja pociecha lubi najbardziej! 

Jak kupić ,,pewny” plecak dla pierwszaka i licealisty? Tylko sprawdzeni producenci obecni na rynku od lat gwarantują najwyższą jakość. Coolpack, Paso czy Head nie dorobiliby się renomy, gdyby pozwalali sobie na niedoróbki i niskiej klasy tworzywa.

Jaki powinien być plecak szkolny? Bezpieczny, wygodny, solidny, wyposażony w przegrody, z wzorem trafiającym do serca ucznia. Stawiaj na sprawdzone firmy słynące ze swojej jakości, a torba zachwyci nie tylko ucznia, ale także Ciebie!