książki o biznesie i rozwoju - "Wygrana"

Prowadzenie firmy jest łatwiejsze, jeśli masz odpowiednich doradców z dużą wiedzą. Mogą nimi zostać dobre książki biznesowe. Niekoniecznie muszę opisywać finansowe mechanizmy czy sposoby reklamowania się w internecie. Najciekawsze tytuły inspirują do rozwoju – zarówno firmy, jak i Ciebie. Po jakie książki o biznesie i rozwoju sięgnąć? Sprawdź ranking 5 najlepszych pozycji.

1 “Wygrana”, Tim S. Grover

Czy trener koszykówki może napisać książkę, po którą będą sięgać biznesmeni z całego świata? Tim Grover udowadnia, że to jak najbardziej możliwe. Ten człowiek wie, jak wygrywać, o czym świadczą sukcesy jego podopiecznych – byli nimi m.in. Michael Jordan i Kobe Bryant.

Grover napisał książkę, która powinna stać się podręcznikiem każdego, kto dąży do wygranej. Przyda się każdemu przedsiębiorcy, który buduje pozycję na rynku lub chce zdominować swój sektor. “Wygrana” pomoże Ci jednak na wszystkich polach. Świetnym przykładem może być Norbert Huber, mistrz Europy w siatkówce, który podkreślał, jak pomogła mu ta książka. Warto sprawdzić, czy u Ciebie będzie podobnie.

2 “Język przywództwa”, L. David Marquet

Przywództwo to temat, którym regularnie zajmują się ciekawe książki psychologiczne. Opierają się zwykle na charakterologicznych predyspozycjach do przewodzenia ludziom. L. David Marquet koncentruje się na tym, co mówią liderzy, a co przemilczają.

To przykład książki o biznesie i rozwoju człowieka, który liderował grupie ludzi w trudnych okolicznościach. Autor był bowiem dowódcą okrętu podwodnego. Korzystając z jego doświadczeń, poznasz techniki, które pozwolą na efektywny rozwój firmy, a także lepsze motywowanie pracowników. Na płaszczyźnie osobistej Marquet nauczy Cię kontrolować czas. To cenne lekcje!

3 “Jak radzić sobie z porażką (nie tylko) w biznesie”, Marcin Osman

Na drodze każdej firmy i każdego z nas pojawiają się porażki. Ty też wcześniej czy później się potkniesz. Wtedy warto mieć pod ręką coś więcej niż klasyczne książki o biznesie. Z pozycją napisaną przez Marcina Osmana nie stracisz wiary w samego siebie nawet wtedy, gdy wszyscy wokół w Ciebie wątpią.

Autor pokaże Ci, skąd czerpać siłę i jak budować swoją wolę walki. To jednak nie tylko motywacyjne kawałki, ale również wskazówki, dzięki którym ominiesz biznesowe pułapki. Porady Osmana pomogą Ci podjąć trudną decyzję biznesową i zabezpieczyć się przed problemami finansowymi. To sprawdzona wiedza praktyka biznesu.

4 “Filozofia lekkiego plecaka”, Kamila Kruk, Marcin Osman

Ta książka pomoże Ci odnaleźć się w życiu pełnym oczekiwań. Czy to w firmie, czy w życiu prywatnym nie brakuje ludzi, którzy cały czas czegoś się od Ciebie domagają. Dzięki “Filozofii lekkiego plecaka” będziesz w stanie uwolnić się od zbędnych rzeczy i relacji, które Cię ograniczają.

Znajdziesz tu jednak również ekonomiczne porady przydatne w rozwoju firmy. Dowiesz się, co trzeba kupić, a co można pożyczyć. Do tego znajdziesz wskazówki dotyczące efektywnej pracy. Po lekturze tej książki Twoje życie może stać się łatwiejsze.

5 “Bądź mądrzejszy!”, Brian Tracy

Jeśli myślą przewodnią rankingu są książki o biznesie i rozwoju, nie mogło w nim zabraknąć Briana Tracy’ego. “Bądź mądrzejszy” pomoże Ci uwolnić Twój umysł i lepiej go wykorzystać. Zdaniem autora przeciętnie wykorzystujemy bowiem jedynie dwa procent kompetencji intelektualnych.

Porady Tracy’ego przydadzą się w biznesie i na co dzień. Z nimi nastawisz swój mózg na myślenie, które sprzyja osiąganiu satysfakcjonujących wyników. Dostrzeżesz też więcej szans na sukces – czy to finansowy, czy osobisty. Tracy to uznana marka, której można zaufać.

Podsumowanie: najlepsze książki o biznesie i rozwoju

Książki o biznesie i rozwoju będą Twoim doradcą nie tylko w prowadzeniu firmy, ale i życiu zawodowym. 5 książek, które dla Ciebie wybraliśmy, to kompleksowy zestaw poradników. Z nimi poznasz drogę do sukcesu, nauczysz się bycia liderem, ale i radzenia sobie z porażką. Do tego odrzucisz rzeczy, które na co dzień Cię ograniczają, i lepiej wykorzystasz swoje intelektualne możliwości. To perspektywa, na którą warto postawić.

źródło pobrania zdjęcia głównego: Instagram OSMPower