Sztuki walki - jak zacząć

Sztuki walki to świetny sposób na to, aby poprawić swoją ogólną sprawność, zbudować siłę i zadbać o rozwój wszystkich partii mięśniowych. Dodatkowo wbrew pozorom są bezpieczną formą aktywności. Treningi odbywają się w ochraniaczach, które pozwalają uniknąć kontuzji i obrażeń. Dodatkowo zróżnicowanie dostępnych form treningu daje możliwość każdemu wybrać coś dla siebie. Poznaj najciekawsze sporty, które idealnie sprawdzą się dla osób początkujących.

Jakie sporty walki sprawdzą się dla początkujących?

Wybór jest naprawdę ogromny i z pewnością każdy znajdzie odpowiednią formę aktywności dla siebie. Najłatwiej znaleźć treningi dla najpopularniejszych dyscyplin. Poniżej przedstawiamy te warte uwagi.

MMA

Pierwszy wart uwagi to sport to MMA. Mieszane sztuki walki zdobywają coraz większą popularność i pojawia się na rynku coraz to więcej szkół. Główną zaletą MMA jest fakt, że z uwagi na wielopłaszczyznowość pozwala na rozwój całego ciała. Dodatkowo daje możliwość zdobycie szerokich umiejętności walki, które przydadzą się w samoobronie.

Brazylijskie jiu-jitsu

Doskonałym wyborem na początek są również sporty parterowe. Szczególnie dobrze pod tym względem wypada brazylijskie jiu-jitsu. Brak ciosów w dyscyplinie pozwala uniknąć obrażeń i w bezpieczny sposób przeprowadzić trening. Sport walki ćwiczy przede wszystkim zręczność i siłę fizyczną. Zapisując się na grupy dla początkujących, bardzo łatwo poznać tajniki sportu.

Kickboxing

Ciekawą propozycją na start może być również kickboxing, który pod wieloma względami sprawdzi się świetnie. Jest bardzo dynamiczną formą walki, w której występują uderzenia nogami i rękami. Treningi dla początkujących pozwalają na poprawę wydolności, koordynacji ruchowej, dynamiki i siły. Przy tym odbywają się w ochraniaczach, co pozwala uniknąć obrażeń.

Boks

W zestawieniu nie mogło również zabraknąć boksu. Dyscyplina wykorzystuje jedynie ręce do walki. Pozwala jednak rozwinąć całe ciało, a trening obejmuje nie tylko samo doskonalenie umiejętności walki, ale również właściwe przygotowanie kondycyjne.

Lepsze zrozumienie sztuk walki

Treningi pozwalają nie tylko na rozwój umiejętności, ale również lepsze zrozumienie sportów podczas samego oglądania. Fani sportów walki dzięki samodzielnym treningom mogą lepiej ocenić wydarzenia w ringu czy oktagonie. Dzięki temu łatwiej będzie zawierać zakłady, które oferuje bukmacher i typować wyniki walk. Treningi dla początkujących to zatem bardzo ciekawy wybór pod wieloma względami. Wystarczy znaleźć grupę, która oferuje treningi dla osób dopiero rozpoczynających przygodę ze sztukami walki.