Dekontaminacja powietrza - technologia NanoStrike

Technologia zimnej plazmy pozwala na skuteczne pozbywanie się z powietrza różnego rodzaju niebezpiecznych patogenów. Kiedyś zarezerwowana głównie dla placówek medycznych, dziś przestrzeń dla niej znajduje się także i w miejscach niezwiązanych z leczeniem pacjentów. Wzrost zainteresowania urządzeniami do kompleksowej dekontaminacji powietrza w pomieszczeniach spowodowany był pandemią. Jednak w wielu miejscach zostaną one na stałe, bez względu na dalsze losy koronawirusa. 

Zwiększenie świadomości pacjentów i klientów w kwestiach związanych z mogącymi zagrażać zdrowiu i życiu patogenami stwarza konieczność wybierania wysokiej jakości urządzeń do dezynfekcji powietrza. Wśród nich zaszczytne wysokie miejsce zajmują te wykorzystujące technologię NanoStrike, czyli zimną plazmę. Podpowiadamy, co warto o niej wiedzieć!

Zimna plazma z bliska – w jaki sposób działa?

Zacznijmy od tego, że zimną plazmę możesz spotkać pod kilkoma określeniami. Często używane są wspomniane już NanoStrike oraz niskoenergetyczna technologia plazmowa. Możesz ją spotkać w urządzeniach do dekontaminacji powietrza Novaerus, które odpowiadają nie tylko za eliminowanie niebezpiecznych patogenów, ale także usuwanie nieprzyjemnych zapachów, co wpływa na komfort przebywania w pomieszczeniu.

W jaki sposób NanoStrike niszczy niebezpieczne patogeny? Składająca się z jonów i elektronów zimna plazma usuwa bakterie i wirusy na poziomie DNA i RNA. Zapytasz pewnie – co to oznacza w praktyce? To bezpośrednie oddziaływanie na patogeny pozwala na ich na nieodwracalne wyeliminowanie. Usunięcie bakterii oraz wirusów jest możliwe dzięki temu, że działanie zimnej plazmy na patogeny prowadzi do zwiększenia ciśnienia osmotycznego w ich komórkach. W efekcie komórki zostają rozerwane, a do pomieszczenia wraca czyste powietrze – bez śladu po bakteriach i wirusach!

Działanie zimnej plazmy ma jeszcze jedną ważną cechę, a mianowicie jest ono niesamowicie szybkie. Usunięcie patogenów trwa jedynie 0,002 sekundy. Urządzenia Novaerus są więc błyskawicznym sposobem na uzyskanie czystego powietrza w pomieszczeniu.

Czym wyróżniają się urządzenia do dezynfekcji powietrza wykorzystujące technologię NanoStrike?

Urządzenia do oczyszczania powietrza z bakterii, wirusów oraz innych niebezpiecznych patogenów działające w oparciu o technologię niskoenergetycznej plazmy to wybór cieszący się dużą popularnością w branży medycznej i nie tylko. Doceniane za swoją niezawodność, jednak zdecydowanie nie jest to ich jedyna zaleta!

Bardzo ważnym aspektem korzystania z urządzeń Novaerus z technologią zimnej plazmy jest to, że mogą one pracować bez przerwy, 24 godziny na dobę. Ciągłe dezynfekowanie powietrza jest bardzo ważnym aspektem dbania zarówno zdrowie, jak i komfort pracowników oraz klientów czy pacjentów odwiedzających Twoją przestrzeń. Działanie NanoStrike jest w pełni bezpieczne dla ludzi, nie wywołuje żadnych skutków ubocznych, więc gdy urządzenia pracują, nie jest konieczne opuszczanie pomieszczenia. 

Kolejną zaletą zimnej plazmy jest jej wysoka skuteczność potwierdzona wieloma niezależnymi badaniami. Zmniejsza zanieczyszczenie powietrza o 99,99%, co oznacza, że można przebywać w pomieszczeniu bez obaw o zakażenie. Co więcej, w urządzeniach Novaerus nie są wychwytywane wyłącznie duże cząstki zanieczyszczeń, jak ma to miejsce  w przypadku klasycznych systemów wentylacyjnych. Niskoenergetyczna plazma niszczy wszystkie niebezpieczne cząsteczki, niezależnie od ich rozmiaru. Dlatego Novaerus można uznać za pewny i sprawdzony wybór.