Sklep internetowy na PrestaShop - jak założyć

W dzisiejszych czasach duża część zakupów dokonuje się online. Jest to praktyczniejsza opcja dla osób, które chcą w zaciszu swojego domu zamówić potrzebne rzeczy. Dlatego przedsiębiorcy nie pozostają w tyle i oprócz sklepu stacjonarnego tworzą także ten w Internecie. Sprzedaż online znacznie wzrosła, w szczególności przez pandemię koronawirusa. Jesteś przedsiębiorcą i chcesz stworzyć sklep internetowy, który przyniesie Ci zysk? W tym artykule dowiesz się czym jest oprogramowanie PrestaShop i jak za jego pomocą założyć przynoszący korzyści biznes. 

PrestaShop – co to takiego?

Zanim przejdziemy do tego, jak założyć własny sklep internetowy, powinieneś zapoznać się z tym, czym tak naprawdę jest PrestaShop. Jest to platforma internetowa, która umożliwia utworzenie i prowadzenie swojego własnego biznesu w sieci. To oprogramowanie, które jest niezwykle popularne zarówno wśród małych, jak i dużych przedsiębiorstw. Cieszy się dobrą opinią także w Polsce. Za jego wysokimi ocenami przemawia na pewno to, że jest to oprogramowanie proste w obsłudze. Nawet osoba, która nie zna się na programowaniu, poradzi sobie z założeniem sklepu. 

Najważniejszym jednak czynnikiem, jest to, że oprogramowanie PrestaShop jest za darmo. Nie musisz płacić góry pieniędzy, aby je ściągnąć i zainstalować. Dzięki temu rozwijasz swój biznes za darmo, bez dodatkowych kosztów. 

PrestaShop nie jest jednak tylko zwykłym oprogramowaniem. Możesz być pewien, że będzie miało oko na rozwój Twojego internetowego sklepu, a także zapewni wsparcie techniczne. Wybierając to oprogramowanie, stworzysz biznes w sieci, który zwiększy Twoją sprzedaż, a także przyniesie zysk. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, odwiedź https://jash.pl. Zapoznaj się z ofertą, usługami, a także zobacz, jakie porady oferują.

Jak założyć sklep internetowy na PrestaShop?

Jak wspomnieliśmy wcześniej PrestaShop to oprogramowanie, które jest proste w użytkowaniu i nawet największy amator poradzi sobie z jego obsługą. Będzie to idealny wybór dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z prowadzeniem biznesu online, ale także dla doświadczonych przedsiębiorców. Dzięki temu oprogramowaniu możesz w prosty i szybki sposób, stworzysz platformę, która przyniesie Ci zysk, a także zapewni nowych klientów. Jak założyć taki internetowy sklep? Zobacz to w kilku prostych krokach:

  1. Pobierz oprogramowanie PrestaShop – przygoda rozpoczyna się od pobrania oprogramowania. Jak wspominaliśmy wcześniej, jest ono darmowe. Nie musisz się więc martwić o dodatkowe koszta. 
  2. Wprowadź nazwę swojego sklepu internetowego – po zainstalowaniu PrestaShop nadchodzi czas na kolejny krok, czyli na nazwę wirtualnego sklepu. W dzisiejszym świecie internetu ważne jest, żeby była oryginalna i prosta. Wybierz odpowiednią i wprowadź ją do systemu. 
  3. Znajdź hosta i wybierz nazwę domeny dla sklepu – kolejny krok jest niezwykle istotny. Nazwa domeny jest ważna, ponieważ to dzięki niej Twoi klienci będą mogli Cię znaleźć. W tym przypadku w nazwie domeny należy pominąć liczby, znaki polskie i interpunkcyjne. Mogą one sprawić, że użytkownik będzie wpisywał domenę w zły sposób i nie odnajdzie wirtualnego sklepu. Najczęściej domeną jest nazwa sklepu lub słowa związane z branżą, którą się zajmujesz.
  4. Katalogi z Twoimi produktami – kolejnym krokiem jest stworzenie katalogu z produktami, które oferujesz dla klientów. Jest to istotny element, ponieważ użytkownik będzie wiedział dokładnie, co może u Ciebie kupić. W tym przypadku postaraj się także o dobrej jakości zdjęcia oraz opisy produktów. Dzięki temu potencjalny klient dowie się więcej, na temat wybranej rzeczy i dokona ostatecznego wyboru. Takie informacje są istotne i możesz być pewien, że użytkownik je doceni.
  5. Motywy i moduły, czyli personalizacja sklepu – najczęściej klienta przyciąga wizualna strona witryny. Dlatego musisz wybrać odpowiedni szablon oraz motyw. Dostosuj wygląd tak, aby był przyjazny dla użytkowników. Oprogramowanie PrestaShop oferuje wiele motywów i modułów, które będziesz mógł wykorzystać. 
  6. Konfiguracja metody płatność – aby klienci mogli kupować, musisz skonfigurować metody płatności. W ten sposób będą mogli w prosty i szybki sposób zapłacić za zamówienie i przelać pieniądze na konto Twojej firmy. 
  7. Wybór firmy kurierskiej –  wybierz najlepszą opcję dostawy i zapewnij swoim klientom szybką wysyłkę produktów z Twojego wirtualnego sklepu. 

Jak sam widzisz, tylko 7 kroków dzieli Cię od założenia sklepu internetowego, który będzie funkcjonował i przynosił zyski. Nie jest to skomplikowany proces, ale musisz w głowie mieć zarys swojej strony. Jak widzisz na drodze do stworzenia wirtualnego sklepu musisz dokonać pewnych decyzji. To także ma ogromny wpływ na sukces biznesu online. Jeśli napotkasz problem, zawsze możesz skorzystać z pomocy PrestaShop. Skontaktuj się z ich pracownikami i uzyskaj pomoc. 

PrestaShop – dlaczego wybrać to oprogramowanie?

Za wyborem PrestaShop stoi wiele argumentów. Po pierwsze, oprogramowanie jest darmowe, dlatego bez dużych kosztów i wydatków możesz stworzyć dobrze funkcjonujący sklep w sieci. Co więcej, ma bardzo prosty panel administracyjny. Dzięki temu będziesz mógł z łatwością prowadzić swoje przedsiębiorstwo i wprowadzać potrzebne zmiany. 

Ogromnym plusem jest to, że PrestaShop nie stoi w miejscu. Oprogramowanie ciągle się rozwija, dodaje nowe opcje i funkcje, które pomogą Ci w stworzeniu bardziej wydajnego sklepu, który okaże się wielkim sukcesem. Do wyboru masz wiele funkcji, które usprawnią pracę sklepu i przyniosą zyski. Co więcej, witryna internetowa będzie także przystosowana do urządzeń mobilnych. 

Jeśli nie umiesz sam zrealizować projektu lub sklep internetowy nie działa tak jak powinien, możesz wykupić specjalne pakiety. Dzięki nim profesjonaliści pomogą Ci unowocześnić sklep, zadbać o jego treść, wydajność oraz zapewnią doradztwo.

Jak widzisz, stworzenie sklepu internetowego w PrestaShop nie jest trudnym zadaniem. Oczywiście, jeśli masz problem, możesz zawsze wykupić dodatkowe pakiety i z pomocą profesjonalistów osiągnąć sukces. Sprzedaż w Internecie w dzisiejszych czasach jest niezwykle ważna. Dlatego jeśli jesteś przedsiębiorcą i nie masz jeszcze wirtualnego sklepu, załóż go już teraz! Zacznij swoją przygodę ze sprzedażą online wraz z oprogramowaniem PrestaShop.